0544 497 1715 24/7

Profesyonel Petek Temizleme

Doğal gaz ile çalışan ısıtma sistemlerinde radyatör yani petek temizliği enerji verimliliği açısından oldukça önemli. Son teknoloji ürünü cihazlar ile peteklerin ısısını %30 arttırıyoruz. hemde daha az yakıtla daha fazla ısı vererek.

PETEK TEMİZLİĞİ İÇİN HEMEN ARA

Tasarruflu Isıtma İçin Yapılması Gerekenler
Peteklerin içerisinde tıkanma ve hava boşlukları meydana gelebilir. Bu da peteklerin az ısınmasına sebep olur. Bu durumda peteklerin bağlantı noktalarının çıkarılarak içerideki pis maddelerin çıkarılması gerekir. Bağlantı noktaları sökülürken dışarı su ve hava da çıkabilir, buna dikkat etmeniz gerekir.

Peteklerin içindeki su basıncı ve hava kontrol edildiği halde petekler hâlâ ısınmıyorsa, içeride temizlenmesi gereken kimyasal maddeler var demektir. Bunların temizlenebilmesi için profesyonel birinden yardım almanız gerekir. Bu işlem yalnızca kalorifer temizleme aracı ile alanında yetkili biri tarafından yapılabilir.

Kaloriferlerin reglaj ayarının kontrol edilmesi ve onarılması ısınma verimini artırır. Kombinin en yakınındaki petekten başlayarak en uzaktaki peteğe kadar bir ayar yapmanız gerekir. Bunun için en yakındaki peteği bir tur açın, bu işlemi son peteğe kadar bir tur artırarak uygulayın. En sondaki petek sonuna kadar açık olmalıdır. Böylece reglaj ayarı yapmış olacaksınız.

Peteklerin önünün ve üstünün açık olması da enerji verimliliği sağlar. Mümkünse peteğin önüne mobilya koymayın. Bunun yanı sıra perdelerin de peteğe temas etmemesini sağlayın.

Kaloriferin ve kombinin genel bakım işlerini ihmal etmeyin. Soğuklar başlamadan önce kombi ve petek bakımını yaptırın.